Zakończenie roku szkolnego

W sobotę, 29 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem Kierownik Anny Cieplińskiej, odchodzącej na emeryturę. W spotkaniu wziął udział ks. Ryszard Górski, proboszcz parafii polskiej w Strasburgu. Odczytany został list pani Anny Radeckiej, Dyrektora ORPEG-u wyrażający podziękowanie za wieloletnią pracę. Dziękowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wiele emocji, wiele miłych słów i serdeczności. Atmosfera niezwykle gorąca, nie tylko z powodu upału na dworze. Były wspomnienia, podziękowania, pamiątkowa księga wykonana przez panią Marię Godwod-Różańską i uczniów, dyplom od Rady Rodziców, prezenty, kwiaty, laurki i liściki od dzieci, wspólne śpiewanie, ba, w końcu nawet i łzy wzruszenia. Choć rozczulać się nie ma co, bo „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”!

Zegnaliśmy także panią Barbarę Sikorowską-Geber, Kierownika Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w latach 2002-2012 oraz wieloletniego nauczyciela języka polskiego, obecnie już tylko w Sekcji Polskiej, również odchodzącej na emeryturę.

W części artystycznej sfilmowani uczniowie kl. VII i VIII odpowiadali na podchwytliwe pytania pani Magdy Małż: dlaczego uczą się języka polskiego, czy wychodzą na dwór, czy na pole, co wolą bigos, czy schabowe... Zabawne przedstawienie przygotowali uczniowie kl. IV pod kierunkiem pani Magdaleny Małż.

Potem nastąpiło rozdanie świadectw i nagród książkowych. Rozstaliśmy się w wakacyjnych nastrojach.

Umarł król, niech żyje król!